KAMPANYA
ADA TESİSAT
ADA TESİSAT 0553 2672191
Çankaya Su Kaçağı Tespiti
Web Adresi Tıkla
KAMPANYA
AKAY TESİSAT
AKAY TESİSAT 0539 5484427
Çankaya Su Kaçağı Tespiti
Web Adresi Tıkla
KAMPANYA
KAYA TESİSAT
KAYA TESİSAT 0553 267 21 91
Çankaya Su Kaçağı Tespiti
Web Adresi Tıkla
KAMPANYA
YILDIRIM TESİSAT
YILDIRIM TESİSAT 0539 548 44 27
Çankaya Su Kaçağı Tespiti
Web Adresi Tıkla
KAMPANYA
ASYA TESİSAT
ASYA TESİSAT 0539 548 44 27
Çankaya Su Kaçağı Tespiti
Web Adresi Tıkla
KAMPANYA
ANKA TESİSAT
ANKA TESİSAT 0539 548 44 27
Çankaya Su Kaçağı Tespiti
Web Adresi Tıkla
KAMPANYA
ANKARA SU TESİSATÇILARI
ANKARA SU TESİSATÇILARI 0539 548 44 27
Çankaya Su Kaçağı Tespiti
Web Adresi Tıkla

Çankaya Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçak Tespiti Çankaya

Sorun çıkaran borularda KAYA TESİSAT çözüm için Çankaya su kaçağı tespiti yapacaktır. Borulara uygun şekilde kaçak tespit cihazlarımızla zaman tasarrufu sağlarsınız. 

Tesisat Hizmetlerimiz

Çankaya Kameralı Su Kaçağı Tespiti & Tamiri Uygun Fiyat 1 yıl Garantili Hizmet
Alt Komşuya Sızın Su Nedir?✓ Alt Komşunun Tavanında Oluşan Su Sızıntıları Dairemizde Kaçak Olduğunu Gösterir.
Su Kaçaklarını kırmadan buluyor musunuz?✓ Kameralı cihazlarla su kaçaklarını kırmadan buluyoruz.
Su Kaçağı Tespiti Fiyatı Ne Kadar?✓ Ankara Çankaya Su Kaçağı Tespiti Fiyatı 350 TL

Nedenleri farklı olmakla beraber genellikle su tesisat sorunları pis su kaçakları ve temiz su kaçakları şeklinde iki şekilde incelenmektedir. Detaylı bilgi verdiğimiz yazımızı inceleyerek su kaçakları başlıklarımızı okuyabilirsiniz.

1- Temiz Su Kaçak Tespiti 

Suyun aktığı ev ve iş yerlerinde şebeke sularının geçtiği yerlerde kaçaklar olabilmektedir. Su kaçaklarının büyümemesi için su kaçak tespiti yaptırmış olmanız gerekmektedir.

2- Pis Su Kaçak Tespiti 

Genel tesisat borularının başka bir bölümü pis su kaçak tespiti ile bulunabilmektedir. Tuvaletlerden ve lavabolardan giden su akıntısı pis su olarak yine kaçaklara neden olabilir. Kötü koku ve bakteri riskleri daha çok önem taşımaktadır.

Su Kaçak Belirtileri Nelerdir? 

Su kaçak belirtileri nelerdir sorusu nasıl bir yol almanız gerektiğini de belirleyecektir. Firmamıza başvuru yapmadan önce aşağıdaki durumlar dikkate alınmalıdır:

 • Duvarda bağlantı yerlerinde renk değişimleri görülebilir.
 • Su damlayan bölgelere ek döküntüler olabilir.

Belirtildiği üzere maddeler su kaçaklarının olduğunu göstermektedir. Bazı yerlerde belirsiz bir kaçak da olabilir. Genel olarak su kaçaklarında neler yapılacağının yanıtını bulmak için kırmadan su kaçağı tespiti nasıl yapılır konulu yazı başlığımız faydalı olacaktır.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır? 

4 AŞAMADA SU KAÇAK TESPİTİ & TAMİRİ ANKARA

Firmamız KAYA TESİSAT Çankaya olarak su kaçağı tespiti sırasında yaşanılan

su kaçaklarını tespiti öncesinde ön keşif yaparak su kaçağının zarar vermiş

olduğu alt komşuda izlenimlerini yaparak, konu ile alakalı bilgi sahibi olarak

su kaçağı yaşanılan dairede işlemlerine başlamaktadır.

Dairede yaşanılan su kaçağı tespiti aşamasında 2 kural su kaçağının sıcak veya

soğuk suda olduğunu anlamak için daireye manometre ile su basınç ölçüm

işlemini yaparak basınç konturolü sağlanmaktadır. Kaçak sıcak suda veya soğuk

suda ise işlemlerimizi ona göre gerçekleştirmekteyiz.

3 aşama; su kaçağın yaşandığı bölge termal kameralı cihazlarla gözlemlenerek

yer altından geçen borularda patlak olup olmadığı anlaşılır. Bu sayede etrafa fazla

zarar vermeden kaçağın yeri noktasal olarak tespit eilerek tamirat aşamasına geçilir.

4. aşama; termal kamera vasıtası ile belirlenen alan kırılarak delinmiş boru

kesilerek PPRC boru ile maşon ve dirsek ilaveleri yapılarak su kaçağına sebep

olan nokta tamir işlemi yapılır.

Önü alınamaz problemleri yaşamamak için su kaçaklarının ortaya çıkması halinde hemen müdahale yapmak çok önemlidir. Evde, iş yerinde veya diğer tesisatlarda su kaçaklarının hızlı tespiti gerçekleşeceğinde geleneksel tespitlerden fazlasını veriyoruz. Tamir gerçekleşmesi gereken yerde maddi ve manevi açıdan sorunların olmaması için yeni yöntemler bulunmalıdır. Çankaya kırmadan su kaçak tespiti firmamız Kaya Tesisat, tüm hizmetlerini en yüksek verimle, memnun kalacağınız şekilde sağlamaktadır.  Pek nasıl işlemler yapılarak su kaçak tespiti uygulanmaktadır?

Kameralı Cihazla su kaçağı tespiti; çok yaygın kullanılan bir yöntemdir. Özellikle görülmesi zor yerlerde boru sızıntıları destek cihazla kullanılmaktadır.

Akustik Dinleme Cihazı temel gereksinimlerden biri olarak kaçak tespitinde önemlidir. Birbirine bağlı araç kullanımında işin temel kısmı akustik cihazla gerçekleşir.

Manometre ile tesisat ölçümü basınçla alakalı bir tespit işlemidir. Basıncın değiştiği alanlarda işlem yapılarak tespit gerçekleşmektedir.

Adı geçen yöntemlerle noktasal su kaçağı tespiti yapan KAYA Tesisat firmamız her işlemde en iyi sonuçlara odaklanmaktadır.

Su Kaçağı Tespit Cihazı ile Su Kaçak Tespitinin Önemi 

Su kaçaklarının ortadan kaldırılması için su kaçağı tespit cihazı ile işlem olması gerekmektedir. Evlerde, ofislerde su kaçakları normal şekilde hayatın devam etmesi adına önem taşımaktadır. Hatalı işlemler olması halinde zarar çok büyük bir hal alabilir. Üstelik bazı zararların önüne geçemeyebilirsiniz. Peki, Çankaya cihazla su kaçağı tespiti önemi bu açıdan ne olacaktır?

Nerede bir kaçak olduğunun bulunması, işlemlerin olabilecek en kısa sürede tamamlanması bir veya birkaç araca bağlıdır. su kaçak tespit cihazları olmadan Çankaya kırmadan su kaçak tespiti  işlemleri son derece zor olacaktır. Kaya Tesisat firmamız istediğiniz sonuçları almanız için kaçak bulmada profesyonel bir çalışma prensibi sunmaktadır. Tespit yapılmasının ardından sorunların çözümü için de işlemler sürecektir.

Çankaya Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır? 

Çankaya su kaçağı tamir onarım işlemleri kırmadan gerçekleşir. İşlemlerin gerçekleştirilmesi için özenle çalışma yapmaktayız. Peki, Kaya Tesisat su kaçağı tespiti ve tamiri uygulamalarını nasıl yapmaktadır?

 • Termal Su Kaçak Tespit Cihazı ve Akustik Dinleme Cihazı en önemli iki alettir. Çünkü cihazlar olmadan su kaçaklarını bulmak ancak açık alanda boru patlaması varsa olacaktır.
 • Kırmadan su kaçak tespiti yapıldığında en önemli aşamada malzeme seçimi doğru olmalıdır. Kaçak olan noktanın açılması için gereken işlemler çeşitlenebilir.
 • Hangi boru su kaçırıyorsa bu boru çıkarılarak kesme işlemi yapılır. Bu işlemde hiza alınarak kesme uygulaması hayati öneme sahiptir. Sorunun büyümemesi için doğru kesim gerekir.
 • Yeni boru kararı verilerek alana göre uygun yerleşim düzeni sağlanmaktadır. Borularımız kalite standartlarına uygun şekilde hazırlanmaktadır.
 • Bir diğer aşamada boru ütüsü işlemi gerçekleşir. Yeni borunun kaynatılması süreci gerçekleşir. Maşon – dirsek kullanımı söz konusudur.
 • Kaçağın tekrar görülmemesi için kontroller en önemli kısımdır.
 • Onarılan alan bir gün ardından kapatma standartlarına göre işlem görmektedir. Boyanın zarara uğramaması sağlanır.
 • Belirtilen işlemlerde bazı alanlarda Çankaya su kaçağı tamiri  hizmetlerimizde değişiklikler olabilmektedir. Doğru müdahaleler yaparak istenen sonucu almaktayız.

Çankaya Su Kaçağı Tespiti Fiyatları 

HİZMETİN ADIKAMERALI GÖRÜNTÜLEMESÜREFİYATI - ÜCRETİ
ÇANAKYA SU KAÇAĞI TESPİTİEVET30 İLE 60 DAKİKA ARASI300 TL
ÇANKAYA SU KAÇAK TESPİTİEVET30 İLE 60 DAKİKA ARASI300 TL
ÇANKAYA SU KAÇAĞI TESPİT CİHAZIEVET30 İLE 60 DAKİKA ARASI300 TL
ÇANKAYA CİHAZLA SU KAÇAĞI TESPİTİEVET30 İLE 60 DAKİKA ARASI300 TL

Su kaçağı tespiti fiyatları genel olarak birçok etkene göre belirlenebilmektedir. Nedenlere göre meydana gelen su kaçaklarının tamir süreci de fiyatlarda önem kazanmaktadır. Uzman ekibimizden bu konuda sorunsuz şekilde Çankaya su kaçak tespiti fiyatları alabilirsiniz. Nelerin belirleyici olduğuna bakıldığında aşağıdaki hususlar dikkat çekmektedir:

Su kaçağı tespiti hizmetinin sunulacağı yer, 

 • Su kaçağı hangi tür yapıda
 • Bina yaşı arızanın daha da büyük olma olasılıkları
 • Aynı noktada geçmiş dönemde su kaçağı olup olmadığı
 • Su kaçağı büyüklüğü

Yukarıda belirlenen kriterler kameralı su kaçak tespiti fiyatları  açısından genel kriterlerdir. Bir fiyat teklifi talep edecekler için güvenle Kaya Tesisat başvurularınızı yapabilirsiniz. İşlemlerde uzman kadromuz başarılı sonuçları garanti etmektedir.

Çankaya Kırmadan Su Kaçağı Bulma Firması 

Kırmadan su kaçağı bulma firması olarak tespitin ardından gelecek profesyonel çalışmalar son derece önemlidir.  Kaliteli ekipmanlarla ve memnuniyet odaklı çalışmalarımızla su kaçak tespiti hizmeti alırken maksimum verim sağlarsınız. Kaya Tesisat firmamız işinde iyi ve tecrübeli bir seçenektir.

Su kaçağı tespiti Çankaya ilçesindeki talepleriniz olabilecek en hızlı şekilde karşılanmaktadır. Ekibimiz gelene kadar kendi önlemlerinizi alarak su kaçıran alandaki eşya veya canlıları uzaklaştırabilirsiniz. Kaya Tesisat olarak en az zararla Çankaya kırmadan su kaçağı tespiti işlemlerinin tamamlanmasını hedeflemekteyiz. Kaliteli ekipmanlarla profesyonel uzmanlarımız istenen sonucu sağlamaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular 

Su kaçağı tespit cihazları hangileridir sorusunun en temel yanıtı Termal Su Kaçak Tespit Cihazı ve Akustik Dinleme Cihazı olacaktır. Bu cihazlarla noktasal bir şekilde kırmadan doğru sonuç elde edilmektedir.

Çankaya tesisatçı hizmetlerimizi tüm Ankara genelinde sunmaktayız. Çankaya ilçesinin hemen her yerinden başvuru yapabilirsiniz. Bizle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Termal kamera ile su kaçak tespitinin en önemli kısmı duvar arkası bölümüdür. Genellikle dinlemeyle tamamlanan bir cihaz kullanımı vardır. Akustik dinleme cihazı noktasal su kaçaklarının belirlenmesinde epey avantaj sağlamaktadır.

Basınç odaklı manometre kırmadan su kaçağı tespiti işlemini sağlamaktadır. Bu cihazın amacı bir kaçak olduğundan emin olmaktır. Termal kamera, akustik dinleme cihazı kullanılarak su kaçağının yeri bulunmakta, tespit gerçekleşmektedir. Su kaçak tespiti ve tamiri ardından yenide manometre ile basınç kontrolleri yapılacaktır.

Devamlı olarak su faturam çok yüksek geldi neden sorusunu soranlar için su kaçak olasılıkları çok yüksektir. Gerekli belirti kontrollerini yapmanızın ardından Kaya Tesisat başvurularınızı yapabilirsiniz.

Üst kattan su sızıntısı durumunda ne yapmalıyım diyorsanız, en kısa sürede kaçak tespiti olmalıdır. Muhtemelen komşunuzun haberi olmayan bir durum vardır. kısa sürede sorundan kurtulmak gerekir, çünkü duvar akıntıları maddi zarara dönebilir.

Kaya Tesisat Çankaya Tesisatçı Kimdir?

Çankaya'nın En İyi Tesisatçı Firması✓ Profesyonel Tesisatçı Hizmetleri
Su kaçağı tespiti✓ 1 Yıl Garantili Hizmet
Kameralı su kaçağı tespiti✓ Ankara Çankaya Tesisatçılar Derneği Üyesi
Açık Tesisatçı Çankaya✓ 7/24 Saat Hizmet

Kaya Tesisat Çankaya su kaçak tespiti ve tamiri yaparken çözüm odaklı çalışan bir firmadır. Kurumsal yapı, titiz çalışma prensibi, zamanında müdahale gibi ekstra özellikleri kazanabilirsiniz.

 

Kaya Tesisat firması Çankaya Su Kaçağı Tespiti hizmeti için tüm müşterilerinden 5 yıldızlı yorumlar almıştır.
Müşterilerimizden Gelen Yorumlar
 • Çankaya Su Kaçağı Tespiti Yorum
  Yorum Yapan : Recep TUNA, Konum : Çankaya Ankara
  Çankaya Su Kaçağı Tespiti hizmeti için KAYA TESİSAT firması ile iletişime geçtim, telefondaki profesyonel yaklaşımları hizmet süresi ve fiyat detayı belirtmeleri cazip geldi ve hemen servis talebinde bulundum kısa sürede söz verdikleri saat de geldiler. Personel maske takması ve iş ahlakı ön planda olan bi firma su kacağını dedikleri gibi Çankaya Su Kaçağı Tespiti işlemini gerçekleştirdiler. Herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ederim.
 • Çankaya Su Kaçağı Tespiti Yorum
  Yorum Yapan : Emrah Öztürk, Konum : Ankara Çankaya
  Çankaya Su Kaçağı Tespiti hizmeti için tereddüt ederek aradığım Kaya Tesisat firması işini layıkıyla yapan eli yüzü temiz insanlar beni büyük dertten kurtardılar. Böyle zamanda böyle ustalar bulmak zor işiniz rast gelsin..
0553 267 21 91
Whatsapp